ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

arkadia 2017

ΝΙΚΗΦΟΡΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

nikiforeios2018

 

ΓΥΡΟΣ ΠΟΛΗΣ

gyrospolis

 

PSILORITIS RACE

images

kalosorisma

Αποτελέσματα 2ος »ΝΙΚΗΦΟΡΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΥ»

Νικηφόρειος Δρόμος 22.600μ.
Οι τρεις πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας:
ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΣ
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Αναστάσιος Ουργαντζόγλου 1:37:16
Μιχάλης Μαλλιωτάκης 1:44:39
Μανώλης Λουκάκης 1:50:29

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Αντιγόνη Καπετανάκη 2:03:25
Δήμητρα Γούλα 2:14:40
Ειρήνη Χαλικάκη 2:32:09

ΑΝΔΡΕΣ 18 – 29
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Αλέξανδρος Λιούτας 2:03:40
Σπύρος Κολυτάς 2:09:20
Μανώλης Πεδιαδιτάκης 2:13:54

ΑΝΔΡΕΣ 30 – 39
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Βασίλης Τσιαπρούνης 1:51:55
Μανώλης Μοσχονάς 1:53:57
Βαγγέλης Λάββας 1:57:05

ΑΝΔΡΕΣ 40 – 49
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Γιάννης Κωτσώνης 1:51:06
Άλεξ Βέρνερ 1:56:58
Νεκτάριος Σινάνης 1:58:20

ΑΝΔΡΕΣ 50 ΑΝΩ
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
Δημήτρης Μπαρίκος 1:58:46
Δημήτρης Μπητζές 1:59:07
Στέφανος Αντωνάκης 2:09:36

Η Γενική κατάταξη στα 22.600μ
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1. Αναστάσιος Ουργαντζόγλου 1.37.16 Ο.Μ. Γιαννιτσών
2. Μιχάλης Μαλλιωτάκης 1.44.39 Afordakos Team
3. Μανώλης Λουκάκης 1.50.29 ΣΔΥ Ρεθύμνου
4. Γιάννης Κωτσώνης 1.51.06 Πυροσβεστική Χανίων
5. Βασίλης Τσιαπρούνης 1.51.55 ΣΔΥ Ρεθύμνου
6. Μοσχονάς Μανώλης 1.53.57 ΣΔΥ Ρεθύμνου
7. Άλεξ Βέρνερ 1.56.58 ΣΔΥ Ρεθύμνου
8. Ευάγγελος Λάββας 1.57.05 EOΣ Ρεθύμνου
9. Νεκάριος Σινάνης 1.58.20 Ανεξάρτητος
10. Μπαρίκος Δημήτριος 1.58.46 ΣΔΥ Χανίων

Ακολούθησαν αμέσως μετά οι: 11. Δημήτρης Μπιτζές 1.59.07 Σ.Μ.Κρήτης, 12. Νικόλαος Βερυκάκης 2.01.03 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 13. Στέλιος Σταυγιαννουδάκης 2.01.03 ΣΔΥ Ρεθύμνου\, 14. Γιάννης Μπουμπούσης 2.01.57 Ανεξάρτητος, 15. Μανώλης Περάκης 2.02.20 Ανεξάρτητος, 16. Νίκος Φραγκιαδάκης 2.03.12 ΣΔΥΡ, 17. Αντιγόνη Καπετανάκη 2.03.25 Ανεξάρτητη, 18. Μιχάλης Παπαδάκης 2.03.30 ΣΔΥΧ,19. Αλέξανδρος Λιούτας 2.03.40 Στρατ. Υπηρεσία Κρήτης. 20. Γιώργος Κορνάρος 2.06.14 Ο.Υ.Κρήτης, 21. Μανώλης Νεραντζούλης 2.06.17 Αγ.Νικόλαος, 22. ΓιώργοςΠαναγιωτάκης 2.06.51 ΣΔΥΡ,23. Κρισάν Κουμάρ 2.08.22 Ανεξάρτητος,24. Γιάννης Σκρουμπής 2.09.20 Σ.Μ.Λάρισας, 25. Σπύρος Κολυτάς 2.09.20 Ανεξάρτητος, 26. Δημήτρης Ξυλούρης 2.09.29 Ανεξάρτητος, 27. Στέφανος Αντωνάκης 2.09.36 Ο.Φ.Η, 28. Αναστάσιος Λενίδης 2.10.50 Ανεξάρτητος,29. Γιάννης Οικονομάκης 2.10.50 ΟΚΑ Αρκαδι, 30. Απόστολος Αϊβαλιώτης 2.11.28 Ανεξάρτητος, 31. Μιχάλης Κολεμάνης 2.11.29 Ανεξάρτητος, 32. Κωνσταντίνος Μάκκας 2.12.46 ΣΔΥΧ,33. Θεόδωρος Λιόντος 2.13.00 ΣΔΥΡ, 34. Στέλιος Βουρβαχάκης 2.13.00 ΣΔΥΡ, 35. Νίκος Τσικνάκης 2.13.00 Ανεξάρτητος, 36. Μανώλης Πεδιαδιτάκης 2.13.54 Ανεξάρτητος, 37. Δήμητρα Γούλα 2.14.40 Ανεξάρτητη, 38. Ιωάννης Ανδρεδάκης Ιωάννης 2.14.55 ΣΔΥΡ, 39. Κώστας Τσιάλιος 2.14.57 ΣΔΥΡ, 40. Γιάννης Παπαφραγκάκης 2.15.23 ΣΔΥ Αγ. Νικολάου, 41. Δημήτρης Παπαδάκης 2.18.37 Καρδιά του Παιδιού, 42. Μάρκος Μεταξάκης 2.18.38 Ανεξάρτητος, 43. Ανδρέας Καλλέργης 2.21.20 ΣΔΥΡ, 44. Μάνος Τσουπάκης 2.22.32 Ανεξάρτητος, 45. Εμμανουήλ Γιακουμάκης 2.23.25 ΣΔΥ Χανίων, 46. Αριστοτέλης Φουρναράκης 2.24.26 ΣΔΥ Χανίων, 47. Βαγγέλης Ξεβελονάκης 2.24.32 Ανεξάρτητος, 48. Ηλίας Τρυφωνόπουλος 2.24.32 Ανεξάρτητος, 49. Ανδρέας Ζησιμόπουλος 2.25.29 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 50. Κώστας Ζησιμόπουλος 2.27.24 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 51. Κώστας Σπυρόπουλος 2.27.24 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 52. Γιώργος Λιουδάκης 2.30.05 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 53. Μανόλης Μαστοράκης 2.30.25 Ο.Υ. Κρήτης, 54. Ευστράτιος Κανέλλης 2.31.30 Στρατολογική Υπηρεσία Κρήτης, 55. Πατακός Δημήτρης 2.31.32 Ανεξάρτητος, 56. Ειρήνη Χαλικάκη 2.32.09 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 57. Βασιλική Παπαδημητρίου 2.33.37 Στρατολογική Υπηρεσία Κρήτης, 58. Αντώνης Σαριδάκης 2.33.37 Στρατολογική Υπηρεσία Κρήτης, 59. Μιχάλης Μουσκουντάκης 2.34.27 Ορίζοντας/Άνεμος, 70. Ιωάννης Κύλης 2.34.55 Ανεξάρτητος, 61. Βασίλειος Φωτάκης 2.37.07 Ανεξάρτητος, 62. Ιδομενέας Αβραμάκης 2.38.08 Ο.Υ. Κρήτης, 63. Ανδρέας Μαυρακάκης 2.42.38 Κλασικό Ωδείο Ηρακλείου, 64. Γεώργιος Βαροτσάκης 2.48.01 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 65. Διογένης Πελαντής 2.48.01 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 66. Κωνσταντίνος Τζωρτζίνης 2.48.01 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 67. Αντώνης Βολτυράκης 2.48.01 ΣΔΥ Ρεθύμνου, 68. Β. Φλώρα 2.53.01 Ο.Μ. Κρήτης, 69. Αργυρώ Πλουμή 2.58.54 Σ.Μ. Κρήτης.

Νικηφόρειος Δρόμος 5300μ
ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1. Αλέξανδρος Ανυφαντάκης 22.44
2. Εμμανουήλ Στεφανάκης 23.04
3. Παύλος Γαβαλάς 24.35
4. Μανώλης Χατζάκης 26.09
5. Μύρος Τζουλάκης 26.32
6. Βαγγέλης Πενταράκης 27.08
7. Εφραίμ Κουτσίκος 27.08
8. Μανώλης Μεντάκης 27.50
9. Νίκος Κονταξής 28.04
10. Λεωνίδου Βασίλειος 28.40, 12

Ακολούθως, οι υπόλοιποι ήταν: 11. Χρήστος Πεταρούδης 28.59, 12. Καμήλα Μανιουδάκη 29.08, 13. Ακίλα Μπιτκίτε 30.48, 14. Γιώργος Γαβαλάς 30.48, 15. Κώστας Γιαννούλης 30.59, 16. Κώστας Κοτζαμπουγιούκης 31.15, 17. Νίκος Βαρούχας 31.15, 18. Παντελής Μαρκουλάκης 31.15, 19. Γεωργία Φραγκιαδάκη 31.26, 20. Μανόλης Ανδρουλάκης 31.38, 21. Θανάσης Βούρδας 32.21, 22. Δημήτρης Αλεξανδρής 32.29, 23. Κατερίνα Αγιασωτέλη 32.46, 24. 24. Άννα Βέλεβα 32.59, 25. Βασίλης Ιππέκης 33.11, 26. Δέσποινα Μιχελάκη 33.11, 27. Χαρά Βογιατζιδάκη 33.11, 28. Γιάννης Κελάκης 33.48, 29. Χρήστος Κωστάκης 33.49, 30. Διονύσιος Κασωτάκης 33.50, 31. Μάρκος Σταυρουλάκης 34.12, 32. Λία Σαββάκη 34.14, 33. Γιώργος Κανακάκης 34.38, 34. Γουλιέλμος Καούκι 34.55, 35. Ευθύμιος Καραπιδάκης 36.05, 36. Άμι Ντεκλού 37.22, 37. Μαρία Μακρυποδάκη 37.31, 38. Γιώργος Στιμαδουράκης 37.33, 39. Ευάγγελος Γουρνανάκης 37.33, 40. Στέλιος Αργυρακόπουλος 37.33, 41. Μάρκος Πελαντάκης 39.21, 42. Τάκης Τσατσαρώνης 41.12, 43. Μαρία Βασιλάκη 42.05, 44. Ανδρέας Αγγελάκης 42.45, 45. Γιάννης Καλαντζάκης 43.00, 46. Κορίνα Αβραμάκη 45.01, 47. Κατερίνα Μαυραντωνάκη 49.30, 48. Γρηγόρης Κανακουσάκης 53.50, 49. Άννα Πανηγυράκη 57.15, 50. Ζηνόβια Πλατάκη 57.36, 51. Μαρία Τζανή 58.03, 52. Ιωάννης Μαγρεπλής 58.03.

 

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΓΩΝΩΝ 2018

runningcrete

ΕΟΣΛΜΑΥ

eoslmay

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

gyrospolis

find us on facebook

RUNNING NEWS

logoRun

Creta Natural Products  logo sm   macron

dimos rethymnou   kapileio   arkadi anapsiktika

PeriferiaKritis   lioudakis
      hotsoft